3 nowości listopadowe: Savage Republic, Extensa i Ekotonika.

przez | 12 listopada, 2023

W listopadzie Wujek Gusstaff tempa nie zwalnia, ukazują się 3 tytuły:

Savage Republic – Live In Wrocław (CD/LP black 200g+DL, LP red 200g +8″+DL)

Savage Republic to pionierzy amerykańskiego industrialu i post-punka. Od samego początku ich muzyka wyróżniała się plemienną transowością i potężnym rytmem, między innymi dzięki używaniu stalowych beczek, prętów, sprężyn i młotów. Ich nagrania bywają także zestawiane z zespołami wczesnego 4AD czy Factory Records a także z Einstürzende Neubauten czy Faustem. Do fascynacji Savage Republic i wpływem na swą twórczość przyznają się m.in. Sonic Youth czy Neurosis.
W 2021 roku Savage Republic wydali płytę „Meteora” nakładem Gusstaff Records, a podczas trasy promującej ten album w styczniu 2023 roku zespół zagrał także koncert we Wrocławiu. Stał się on nie tylko dokumentem tej trasy, ale także swego rodzaju podsumowaniem całej ich historii.

 

 

Extensa – Extensa (CD/LP clear 180g+DL)

Muzyka zespołu Extensa, choć oparta na tradycyjnym trzyosobowym składzie instrumentalnym, to wymyka się oczywistym przyporządkowaniom gatunkowym. Być może tak właśnie mogłaby brzmieć ścieżka dźwiękowa do filmu o lądowaniu statku kosmicznego na dachu 200-letniej chatki na tajemniczych rubieżach wschodniej wielkopolski, skąd zespół pochodzi. Ciężkie brzmienia i transowy hałas przeplatają się z elementami psychodelii, przywodząc skojarzenia z przedrostkiem „post” przy określaniu ich stylu.

 

 

 

Ekotonika – Rain, Storm and Dreams [10″ clear +DL]

Ekotonika to Marcin i Mat – duet muzykujący w drodze, nieustannej podróży między Londynem, Krakowem, Trójmiastem i Łodzią. To mikroświat muzyki eksperymentalnej, znajdujący się na styku dużych systemów, a jednocześnie charakteryzujący się większą różnorodnością. Zamieszkiwany m.in. przez osobników, którzy w poszukiwaniu nowych pomysłów, gwizdów i trzasków śmiało zapuszczają się w bagna i szuwary.